Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Park rowerowy. Szczepienie drzewek. Mieszkania socjalne. Dzień Teatru
27.03.2019
16:40:00

Zaniedbany teren dawnego pastwiska tuż nad brzegiem Soły w Węgierskiej Górce ma szansę stać się ulubionym miejscem rowerzystów. Dzięki pracy wolontariuszy i pomocy lokalnych przedsiębiorców powstaje tu Park Rowerowy Rysianka. Lokalna grupa rowerowych zapaleńców otrzymała od mieszkańców teren na którym trwają właśnie prace porządkowe i kształtowanie torów dla miłośników górskiej jazdy na dwóch kółkach.  Z mikrofonem na placu budowy była nasza reporterka Katarzyna Graboń.


 

Mieszkańcy naszego regionu od kilku dni uczą się, jak szczepić drzewa. Chodzi o drzewa owocowe. Szkolenie odbywa się w Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie i podzielone jest na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Wszystkie prowadzone są przez fachowca, co daje gwarancję skutecznego zabiegu. Tematem zajęła się Gabriela Kaczyńska.


 

W Kleśniskach, w gminie Lipie, w byłej szkole powstaną mieszkania socjalne. Na przebudowę szkoły gmina pozyskała 2 miliony złotych z Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. W kwietniu ruszą przetargi na wykonanie prac, mieszkania będą gotowe w 2021 roku. Tematem zainteresował się Zdzisław Makles.


 

W Międzynarodowym Dniu Teatru chcemy podejrzeć teatr od kuchni. A właściwie od kulis. A jest ku temu znakomita okazja, bo w Teatrze Rozrywki w Chorzowie trwają bardzo intensywne przygotowania do premiery "Cabaretu" - jednego z najgłośniejszych musicali świata. Ta premiera już w sobotę, tymczasem nasza reporterka postanowiła podejrzeć i podsłuchać to, co dzieje się teraz w teatrze i sprawdzić, kto oprócz aktorów, akustyków i reżysera ma ręce pełne roboty. Przewodnikiem Agnieszki Strzemińskiej po teatralnych zakamarkach został Grzegorz Kozioł, szef Biura Promocji.

"Przed premierą" - reportaż w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.


 

Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA