Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Smoleńsk. Mecz. Egzaminy. Stonava.
10.04.2019
18:00:00

Mija 9 lat od katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób - oficjeli, urzędników państwowych, działaczy, członków Rządu. Wśród nich wielu pochodzących i pracujących dla naszego regionu. Ich pamięć uczczono dziś w wielu miastach województwa. Wśród składających wieńce i kwiaty były również delegacje samorządowe, partii politycznych, służb mundurowych, szkół i innych organizacji. 9 lat temu w katastrofie lotniczej pod smoleńskiej zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Materiał Agnieszki Loch. 


W większości szkół w Polsce egzamin z części humanistycznej napisali dzisiaj gimnazjaliści. Istniała obawa, że może się on nie odbyć ze względu na trwający strajk nauczycieli. Reporterzy Polskiego Radia Katowice, Paulina Kurek i Jarosław Krajewski, sprawdzili jak sytuacja wyglądała w Bielsku-Białej i Katowicach. 


W ciągu kilku najbliższych dni ratownicy górniczy sprawdzą warunki panujące na dole w czeskiej kopalni w Stonawie. Podczas dzisiejszej, specjalnej konferencji prasowej, kierownictwo koncernu OKD poinformowało, że pierwsza grupa ratowników zjedzie na teren grudniowego wybuchu metanu jeszcze w tym tygodniu. Będzie to jednak zjazd kontrolny. A co z ciałami 9 górników, których ciała nadal znajdują się pod ziemią? O tym min. w relacji naszego reportera, Andrzeja Ochodka.


W 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej wspominamy jej ofiary - m.in. naszą radiową koleżankę Krystynę Bochenek. Dziś w popołudniu z reportażem przypomnimy jej reportaż "Usłyszeć obraz czyli zobaczyć muzykę" o Jerzym Dudzie Graczu i jego fascynacją Chopinem. Audycja powstał we współpracy z Józefem Wyciskiem w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA