Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Szkoła. Psy. Majówka. Księgarnie Kameralne.
29.04.2019
18:00:00

W lasach Lublińca rozegrano ogólnopolskie zawody psów ratowniczych. 50 zespołów poszukiwawczo-ratowniczych oraz tropiących walczyło o Puchar "Zaginionego Grzybiarza", ale nie o rywalizację w takich zawodach idzie a o ćwiczenie umiejętności psów i ludzi. W piątek, sobotę i niedzielę w lublinieckich lasach przygotowano też konsultacje z zoo-fizjoterapeutą, zawody z psiego posłuszeństwa, a 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała pokaz Medycyny Pola Walki.


 

Uczniowie i nauczyciele wrócili dziś do szkół po tym, jak Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił zawieszenie strajku. Wiele wątpliwości wśród uczniów budził temat wręczenia świadectw dla maturzystów oraz samego sposobu przeprowadzenia egzaminu dojrzałości. W częstochowskim Zespole Szkół Ekonomicznych egzaminy dojrzałości mają się odbyć bez zakłóceń.


 

Szczęśliwcy albo już wyjechali na majówkę albo właśnie się pakują i wyjadą lada godzinę, lada dzień. A jaki znaleźć sposób na majówkowe podróże? I jak wypoczywaliśmy w majówkę te naście lat temu, a jak wypoczywamy teraz? Może warto wziąć swój podróżniczy los za bary i pojechać, gdzie i jak chcemy. Jeśli tylko mamy trochę odwagi to satysfakcję gwarantuje Państwu nasza radiowa miłośniczka podróży na dziko i jednocześnie autorka tego nagrania Joanna Opas.


 

Teraz będzie o książkach i czytaniu. Za nami Weekend księgarni kameralnych. Kto czyta, ten wie, że księgarnia ma znaczenie. Jej wielkość, klimat, tytuły. Ale co to znaczy, że księgarnia jest kameralna? Postanowiła to sprawdzić A.Strzemińska. Od czego zaczynamy?Kameralnie tę historię opowiadała A.Strzemińska, a dźwiękowo zrealizował Jacek Kurkowski.


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA