Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Lampiony. Przed majówką. Marsz Żywych. Fotografia rodzinna.
30.04.2019
18:00:00

Na to czekali od dawna nie tylko mieszkańcy Wisły ale także turyści ale jak przyszło do realizacji to nikt nie jest zadowolony. Chodzi o przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 941 od Ustronia do centrum Wisły,która powoduje olbrzymie korki. Przed nami długi,majowy weekend i co to będzie ???Raczej wiadomo ale o szczegółach w relacji naszego reportera, Andrzeja Ochodka.


 

Zmienia się wystrój Placu Biegańskiego w Częstochowie. Na latarniach zawieszane są kolorowe lampiony. To dzieło Jarosława Koziary - znanego lubelskiego artysty. Lampiony towarzyszyć będą projektowi  Aleje tu się dzieje. Przez 4 miesiące w centrum miasta odbędzie się około 150 imprez, a dzięki lampionom w kolorowym oświetleniu. Materiał Izabeli Czerczer.


 

Żydzi z Izrael, Australii i innych zakątków świata przyjechali dziś do Pilicy, gdzie  odbył się Marsz Żywych. Wspólnie z młodzieżą i mieszkańcami gminy- uczcili  pamięć lokalnej społeczności żydowskiej  pomordowanej w czasie II wojny światowej. Marz Żywych w Pilicy zorganizowano po raz pierwszy. Materiał Gabrieli Kaczyńskiej.


 

Współcześnie prawie każdy ma aparat w kieszeni. Zdjęcie wykonane smartfonem od razu pojawia się na ekranie telefonu. Nie musimy czekać na efekt, wywołując film. Z sentymentem spoglądamy na czasy fotografii analogowej, gdzie tworzenie odbitki to wieloetapowy proces, w którym uczestniczyła czasami cała rodzina. O fotografii rodzinnej i wywoływaniu zdjęć w szafie ze swoimi dziadkami i ciocią, rozmawiała nasza reporterka, Paulina Pikiewicz.


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA