Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Matura z matematyki. Gra rehabilitacyjna. Olsztyn z nową atrakcją turystyczną.
07.05.2019
16:45:00

Dziś na egzaminach maturalnych królowała matematyka - Były ciągi arytmetyczne, funkcje liniowe i rachunek prawdopodobieństwa. W naszym regionie z królową nauk zmagało się ponad 30 tysięcy uczniów. Dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Katowicach egzamin był łatwy. Wrażeniami podzielili się z reporterką Radia Katowice.


Na razie to prototyp, ale być może za jakiś czas trafi do użytku pacjentów - naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego stworzyli specjalną grę rehabilitacyjną. Zaprojektowali specjalne czujniki, a także stworzyli grafikę i fabułę. dr Paweł Janik z Zakładu Komputerowych Systemów Biomedycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Michał Pielka, doktorant tegoż zakładu zaprezentowali grę naszej reporterce.


Podczęstochowski Olsztyn ma nową atrakcję turystyczną. To dinozaur można powiedzieć "po liftingu". Pierwszy pojawił się kilka lat temu w Olsztynie, ale miał wypadek. Odnowiony dinozaur na swoim pojedzie zaparkował na podwórzu chaty - Chaty na Zakolu. Jego twórcą jest Stanisław "Brzezina" Kałkus - znany mieszkaniec Olsztyna. Założył teatr w stodole, wyremontował chatę z przełomu XIX i XX wieku i stworzył autorską galerię strachów na wróble, a teraz do swojej kolekcji dołączył dinozaura.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA