Otwierajmy się na Boga i na innych. Orędzie metropolity katowickiego.

fot. archidiecezjakatowicka.pl

W ciszy otwierajmy się na Boga i na innych - mówi w orędziu metropolita katowicki. Orędzie wideo, które można zobaczyć na stronie katowickiej kurii, abp Wiktor Skworc wygłosił u progu Wielkiego Tygodnia przezywanego w czasie epidemii. 

Zachęcił w nim wiernych do wykorzystania tej szczególnej sytuacji do pogłębienie relacji do Boga i do najbliższych, z którymi zostajemy w domach. To na pewno będzie inny Wielki Tydzień, od tych, które dotychczas przeżywaliśmy. Niemniej jednak będzie to ten sam czas skoncentrowany wokół najważniejszych wydarzeń w życiu Jezusa Chrystusa -  powiedział metropolita. 

Zachęcił też, aby ten Wielki Tydzień przeżyć w wielkiej ciszy. "W naszych domach, w naszych mieszkaniach spróbujmy się wyciszyć. Spróbujmy wyciszyć także środki komunikacji. Chciejmy jeszcze bardziej otwierać się na siebie i na Pana Boga. Pojednajmy się z Bogiem i z naszymi bliźnimi" powiedział metropolita.

Dzisiaj w samo południe metropolita katowicki odprawi mszę św. w katowickiej katedrze. Będzie ona transmitowana na naszej antenie, a także w internecie.