Radio Katowice
Radio Katowice / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalna zagadka nr 7 - cz. 6.
13.08.2021
22:00:00

— Jesteśmy niewolnikami naszych pierwotnych instynktów — zaczął filozoficznie aspirant Klapsznita. 

— Ulegają im nawet najbardziej inteligentne jednostki. I to właśnie uczucie zawiści popchnęło zabójcę Franciszka Ajntopfa do tego ohydnego czynu. A wszystko przez egipską mumię. Nie na darmo mówi się, że znaleziska wydobywane z piramid są objęte klątwą. 

— Jaśniej aspirancie Klapsznita — niecierpliwił się inspektor Nudelkula — nic nie rozumiem z tych Waszych wywodów. 

— Już mówię inspektorze. Otóż kilka miesięcy temu kolega z uniwersytetu w Cambridge zwrócił się do dawnych przyjaciół z propozycją nie do odrzucenia. Franciszek Ajntopf i Leon Preswuszt mieli się udać do Egiptu, by zdobyć mumię do prywatnej kolekcji Ottona Wandrusa. Przyjęli nawet na poczet tej wyprawy zaliczkę. Jednak na miejscu, gdy mieli już w rękach cenne znalezisko, Franciszek zmienił zdanie i postanowił przekazać mumię do muzeum i zdobyć dzięki temu jeszcze większą sławę. Tylko dla siebie. Pomógł mu w tym nieszczęśliwy przypadek w postaci choroby, która zatrzymała Leona w egipskim szpitalu. Ajntopf nie czekał na jego powrót do zdrowia i wrócił do Polski, gdzie stał się narodowym bohaterem. Wściekły kolega przybył do Katowic jakiś czas później. Umówił się z Ajntopfem w jego mieszkaniu, by wyjaśnić całą sytuację. Przybył do drapacza chmur po tym, jak Ajntopf był już po spotkaniu z Wandrusem. Rozmowa nie była przyjemna. Ajntopf ani myślał prostować informacji przekazanych prasie. Zdesperowany Preswuszt stracił panowanie nad sobą, chwycił leżący na biurku nóż i wprawnym ruchem zasztyletował dawnego kolegę, z którym połączyło go kiedyś braterstwo. Teraz on też będzie bohaterem. Bohaterem wstrętnej zbrodni. Będzie miał o czym myśleć w więzieniu. 

W pokoju panował zaduch upalnego lata. To był długi dzień. Klapsznita odpiął guzik w kołnierzu policyjnej bluzy i odetchnął z ulgą.
Radio Katowice / Audycje / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
 
 
 
 

Przez całe lato będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Każdy, kto ma w sobie żyłkę detektywistyczną, chce przez moment poczuć się jak Sherlock Holmes albo Herkules Poirot lub po prostu dobrze bawić – proszę śledzić nasz wątek sensacyjny. Co tydzień inny. 

Kryminalne Tajemnice Radia Katowice przez całe wakacje od wtorku do czwartku po 21:00, w piątek finał – także po 21:00 i nagrody dla tego, kto rozwiąże zagadkę. 

Zobacz także Kryminalne Tajemnice Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA