Dobry remis, dobry mecz! Polska – Niemcy 0:0

Reprezentacja Polski po zaciętym meczu zremisowała z piłkarzami Niemiec 0:0!

Po tym spotkaniu mamy 4 punkty, zajmujemy drugie miejsce w grupie i jeszcze jeden mecz we wtorek z Ukrainą.

Nie obawiałem się tego, że stracimy bramkę. Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Były fragmenty, gdzie Niemcy przejmowali inicjatywę, ale robiliśmy to świadomie, żeby z niskiego pressingu przechodzić do szybkiego ataku. Było to widać w drugiej połowie. Stworzyliśmy sobie sytuacje do strzelenia bramki – powiedział na konferencji prasowej Adam Nawałka.

Jestem bardzo zadowolony z postawy naszego zespołu. Była dyscyplina i świadomość taktyczna na wysokim poziomie. Kolejny mecz rozgrywaliśmy według założonego scenariusza. Te ustalenia były realizowane na boisku, a zawodnicy włożyli dużo serca w ten mecz. Są tego efekty. Myślę, że do takiego pełnego zadowolenia zabrakło strzelonej bramki, ale wynik 0:0 uważam za sprawiedliwy i myślimy już o następnym meczu. - zapewnia Nawalka

I dodaje: Zagraliśmy mecz z przeciwnikiem z najwyższej półki, bo za taką uważam reprezentację Niemiec. To jedna z najlepszych drużyn na świecie, zarówno pod względem kolektywu, organizacji gry, jak i indywidualności. Także z pewnością gra z takim przeciwnikiem, na takim poziomie, sprawia moim zawodnikom satysfakcję. Widać, że cały czas idziemy do przodu i że jest progres.


Wiadomości sportowe