Magdalena Fręch nie wystąpi w eliminacjach do Australian Open przez koronawirusa

fot.facebook.com/mfrech1997/

Magdalena Fręch nie zagra w eliminacjach do Australian Open. Zawodniczka Górnika Bytom otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19 i nie została dopuszczona do turnieju.

To miał być pierwszy start aktualnej mistrzyni Polski w 2021 roku. 156. rakieta świata nie weźmie jednak udziału w turnieju kwalifikacyjnym w Dubaju. Jak poinformował Dawid Celt, kapitan drużyny narodowej, Fręch i jej trener otrzymali pozytywny wynik testu na COVID - 19. Polki zabrakło w eliminacyjnej drabince.

- Niestety rok 2021 nie zaczął się dla mnie najlepiej. Z powodu pozytywnego testu na COVID nie zostałam dopuszczona do eliminacji Australian Open. Przebywam na obowiązkowej kwarantannie. Czuję się dobrze, chce mi się wyć! - poinformował za pomocą Facebooka Magdalena Fręch.

Do walki o główną drabinkę pierwszego w tym roku turnieju wielkoszlemowego przystąpią Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa. Tenisistka BKT Advantage Bielsko - Biała zagra w pierwszej rundzie z Chinką Yue Yuan. Natomiast Kawa zagra z Amerykanką Whitney Osuigwe. Polki aby dostać się do turnieju głównego muszą pokonać trzy przeciwniczki.

Katarzyna Kawa była już w podobnej sytuacji co Magdalena Fręch. We wrześniu ubiegłego roku nie została dopuszczona do eliminacji Rolanda Garrosa ze względu na dodatni rezultat testu na obecność w organizmie koronawirusa SARS-CoV-2. 

Autor: Piotr Muszalski/pm/